Politechnika Rzeszowska

Drewno, Aluminium

Okna Drewniane i Aluminiowe PAMO - Realizacja dla Politechniki Rzeszowskiej
PAMO-plast był głównym dostawcą okien i drzwi, zarówno zewnętrzych jak i wewnętrznych, z drewna i aluminium, a także wielkoformatowych obszarów przeszklonych - fasad (systemy Aluprof MB-SR50 i MB-SR50IW), świetlików, "żyletek" oraz szybów windowych z aluminium.
 
Była to pierwsza w polsce inwestycja, w której został zastosowany w oknach system Aluprof MB-86. Ponadto zostały wyprodukowane, dostarczone i zamontowane okna zewnętrzne (Aluprof MB-86), ślusarka wewnętrzna bezklasowa+szyby windowe w systemie Aluprof MB-45, ślusarka wewnętrzna przeciwpożarowa Aluprof MB-78EI. W systemie przeciwpożarowym zostały wykonane innowacyjne drzwi automatyczne na automatach GEZE. Elementem ozdabiającym cały budynek są "żyletki", elementy zaprojektowane indywidualnie - żyletka została przymocowana do fasady za pomocą kombinacji łapek z blachy A2, wycinanych laserowo, wkręcanych do noska fasady śrubami w nagwintowane gniazda z użyciem kleju do gwintów. "Żyletki" wewnątrz miały podkkonstrukcje stalową, poszycie wykonane z płyty kompozytowej, frezowanej i zaginanej.
 
Również bardziej inżynieryjnym elementem wykonanym przez PAMO-plast były świetliki - gięte w stanie miękkoplastycznym z uwagi na małe promienie niektórych fragmentów elementy fasadowe. Pozostałe elementy świetlików zostały wykonane na profilu Aluprof MB-SR50. W inwestycji znalazło się także okno napowietrzające w fasadzie S12 - wychylane na zewnątrz za pomocą siłownika spiętego z centalą SAP i stacją pogody, oraz okna oddymiające.

okna rzeszów
okna rzeszow
okna pamo rzeszów
politechnika rzeszowska okna pamo