Spółka

PAMO to spółka z wieloletnim doświadczeniem, specjalizująca się w produkcji najwyższej jakości stolarki z drewna, PCW oraz aluminium. Nowoczesne technologie, oryginalne wzornictwo oraz indywidualne podejście do klienta stanowią o sukcesie firmy. Systematyczny rozwój spowodował, że z przedsiębiorstwa o charakterze rodzinnym i lokalnym, firma stała się organizacją ogólnopolską. Sieć sprzedaży obejmuje kilkanaście punktów na terenie całego kraju. Ponadto firma działa na rynkach zagranicznych. Siedziba spółki zlokalizowana jest w Ustrzykach Dolnych, gdzie znajduje się biuro zarządu oraz nowoczesne hale produkcyjne.

 

PAMO stara się prowadzić biznes w myśl zasady, że zadowolenie klienta jest pierwszym krokiem do osiągnięcia sukcesu firmy. W celu kompleksowej obsługi klientów firma zapewnia profesjonalny montaż oraz serwis gwarancyjny pogwarancyjny.

 

PAMO w Polsce

Od rodzinnej firmy do prężnie rozwijającej się spółki

Jesteśmy jednym z liderów na Podkarpaciu, a lokalizacja naszych oddziałów sprzedaży w 20 miastach Polski jest dowodem na ciągły rozwój firmy. Dzięki temu dotarcie naszych fachowców i kadry doradców do Państwa nie stwarza najmniejszego problemu.

 

Rozwój firmy PAMO obejmował dwa etapy.

  1. Przez pierwsze lata skupiliśmy się na produkcji okien i drzwi z PCW. W Ustrzykach Dolnych powstały pierwsze okna sygnowane logo naszej firmy, tutaj odnieśliśmy pierwsze poważne sukcesy.
  2. Dzięki doskonaleniu technologii i stałemu podnoszeniu jakości oferowanych produktów uruchomiliśmy produkcję okien i drzwi z drewna i aluminium.

 

PAMO to jedna z najprężniej rozwijających się firm nie tylko na Podkarpaciu – nasze aspiracje sięgają całego kraju. Podnoszenie kwalifikacji naszych pracowników, poszukiwanie lepszych rozwiązań, inwestycje w technologię i najwyższa jakość produktów sprawiły, że z lokalnej firmy rodzinnej staliśmy się organizacją ogólnopolską. Choć wyznawane przez nas wartości i misja firmy są naszym priorytetem i nie zmieniły się od początku naszej działalności.

 

PAMO na świecie

Konkurencja w Europie dźwignią do naszego wzrostu

Oferta PAMO wykracza poza granice naszego kraju.

 

Unikalna relacja ceny do jakości naszych produktów oraz fachowa obsługa, zostały docenione również poza granicami Polski. Najbardziej prestiżowe rynki europejskie stworzyły nowe możliwości.

 

Inspiruje nas innowacyjne wzornictwo, otwierają się przed nami możliwości wytwórcze pozwalające na optymalizację efektów produkcji.

 

Trwałe relacje biznesowe łączą nas z partnerami handlowymi z Francji, Anglii, Szwecji, Włoch, czy Szwajcarii, jak również wieloletnie więzi handlowe z bliższymi sąsiadami: Niemcami, WęgramiCzechami, Słowacją, Ukrainą oraz Litwą.

 

Nie unikamy konkurencji w Europie – wręcz przeciwnie - jesteśmy firmą elastyczną, otwartą na współpracę. Stawiamy czoła największym wyzwaniom, jesteśmy gotowi zmierzyć się z zagranicznymi producentami. Jest to motywacją do dalszego i ciągłego podnoszenia standardu naszej pracy.

 

 

Filozofia biznesowa

 

Przyjazny pracodawca

Piętnaście lat temu zaczynaliśmy jako niewielka firma rodzinna. Nasz zespół liczył jedynie 8 osób, których zapał przewyższał nie jedną ze światowych korporacji. Udowodniliśmy sobie i konkurencji, że wiara w marzenia jest wyznacznikiem sukcesu. Dziś PAMO-plast jest w gronie największych producentów okien i drzwi w Polsce, zatrudniamy ponad 300 osób. Mimo to niezmiennie traktujemy naszych pracowników jak rodzinę.

 

Zostaliśmy wyróżnieni mianem “Solidny Pracodawca 2008”, które zostało przyznane przez grupę Media Partner (wydawcę m. in. “Przeglądu Gospodarczego“). Jest to dla nas szczególnie prestiżowe odznaczenie, gdyż przedsiębiorstwom ubiegającym się o ten tytuł stawiane są niezwykle restryktywne kryteria (tj. dynamika zatrudnienia na przestrzeni ostatnich lat, liczba zatrudnionych pracowników oraz relacje między pracodawcą a zatrudnionym).

 

Doceniono działanie na rzecz lokalnej społeczności, przestrzeganie prawa pracy, szacunek dla pracowników, możliwości awansu zawodowego, regularne szkolenia. Pozytywne opinie o PAMO-plast wyraziły władze lokalne, Urzędy oraz inne zewnętrzne organizacje.

Życzymy Naszym pracownikom i sobie, abyśmy w następnych latach osiągali równie prestiżowe sukcesy. 

Ochrona środowiska 

PAMO-plast kładzie szczególny nacisk na działalność proekologiczną.

 

Farby, podkłady i lakiery, których używa do pielęgnacji oraz ochrony wyrobów z drewna, produkowane są zgodnie z systemami zarządzania jakością i ochroną środowiska, spełniającymi surowe standardy.

 

Wszystkie oferowane przez firmę produkty z PCW wytwarzane są w technologii bezołowiowej, nie zawierającej kadmu, przy użyciu stabilizatorów wapniowo-cynkowych.

 

W odróżnieniu od obecnych na rynku wyrobów konkurencyjnych, PCW firmy PAMO-plast nie zawiera domieszki metali ciężkich. Może być zatem stosowany bezpiecznie w otoczeniu osób z alergią, astmą, kobiet w ciąży i małych dzieci. Wyprodukowane w tej technologii PCW jest również w 100% odzyskiwalne w procesie recyklingu.

Sponsoring

Sport to zdrowie! W myśl tej zasady staramy się nie tylko żyć, ale również prowadzić interesy. Dlatego ważną częścią naszej misji jest wspieranie sportu.

 

Wspierając imprezy sportowe realizujemy misję kształcenia młodych pokoleń poprzez sport i uczciwą pracę. Inwestujemy w tych, którzy imponują swoją wytrwałością i ciężką pracą, których postawa dążenia do realizacji życiowych celów jest godna naśladowania.

 

Wiemy jak ważne na drodze młodych osób jest wsparcie w kształtowanie charakteru i osobowości. Dlatego sponsorujemy: imprezy narciarskie, biegi, szkolne kluby sportowe z terenu Podkarpacia, kluby sportowe, dożynki gminne, jarmarki, koncerty i wiele innych.

 

Nie pozostajemy obojętni na ludzkie cierpienie, wiemy jak ważne jest wsparcie w trudnych sytuacjach życiowych. Właściciele PAMO-plast poza biznesem prowadzą bezpośrednią działalność charytatywną. Dbają również o naszą  połeczność lokalną.